İstanbul – Üsküdar doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Çamlıca İlk Öğretim, Lise eğitimimi Hayparpaşa Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladım. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans (MBA) programını bitirdim.

Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Eğitmeni gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik eğitmenlik ve Danışmanlık yaptığım dönemlerde Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows Server 2012 R2 kitaplarım yayınlandı.

Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCTMCSEMCSA), VMware (VCAVCP), Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ve CompTIA (A+ & Server+) ürün aileleridir. Data Center projeleri kapsamında hiper bütünleşik ve klasik mimari donanımları ile çalışabilme imkanım oldu. Bilgi teknolojileri servis yönetimi projesi kapsamında ITILv3 eğitimini tamamlayıp, Axelos onaylı ITILv3 sertifikasını aldım. Bilgi teknolojileri yönetişim ve yönetim yapılarının geliştirilmesini öğrenmek amacıyla APMG onaylı COBIT5 eğitim ve sertifikasyon programını tamamladım. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin kurulması, uygulanması ve sürdürülebilmesi için oluşturulan teknik ekip içerisinde yer alarak PECB onaylı ISO/IEC 27001 eğitim ve sertifkasyon programını tamamladım.

Microsoft ürünlerinden Office 365, Active Directory, Exchange Server, Skype for Business ve System Center ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, Hyper-V ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager ve AD Self Service ürünlerini kullandım. ServiceDesk Plus MECPA ve MECPP sertifikalarını aldım. AD Manager projemiz başarı hikayesi olarak yayınlandı. Farklı sektörlerde hizmet veren kurulumlar da çalıştığım dönemde bir çok endüstriyel ve 3.Parti uygulama hakkında bilgi sahibi oldum.

Uluslararası bir holding bünyesinde Bilgi Teknolojileri Altyapı ve Sistem Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

 

                                         

Microsoft Certification Official Transcript

Kapat