Microsoft, yeni nesil sertifikasyon programında sınav isim ve kodları olmak üzere bir takım değişikliğe gidiyor. Önceden 70-345, 70-695 gibi kodlar kullanılırken, bir dönem sonra MS / MD gibi kodların yaygınlaşacagını görüyoruz. Örneğin, Office 365 sertifikasyonu için girilmesi gereken, 70-364 ve 70-347 sınavları 30 Nisan 2019 tarihi itibariyle retired oldu. Bunların yerine MS-100 ve MS-101 sınavlarına girmeniz gerekiyor, eğer bu sertifikasyonu almak istiyorsanız. Sınav içerikleri ise, test – boşluk doldurma – çoktan seçmeli olmak üzere benzer şekilde devam etmektedir.

Microsoft 365 Certified : Enterprise Administrator Expert ünvanı için aşağıdaki 5 ünvandan herhangi birine sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında MS-100 ve MS-101 sınavlarına girmelisiniz.

https://www.microsoft.com/en-us/learning/m365-enterprise-administrator.aspx#cert-expansion-tab-prerequisite

  • MS 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associate
  • MS 365 Certified: Security Administrator Associate
  • MS 365 Certified: Teamwork Administrator
  • MS 365 Certified: Messaging Administrator Associate
  • MCSE Productivity

MCSE Productivity’e sahip oldugum için MS-100 ve MS-101’e girerek, MS 365 Certified: Enterprise Administrator Expert ünvanını aldım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapat