Mayıs 2017 .Net Framework güncellemesinden sonra Lync Server 2013 Front End sunucusu üzerinde “LS Data MCU – Event ID Error 41026” hataları çıkmaya başladı. Aslında logları kontrol etmeden önce external kullanıcılardan Powerpoint – Whiteboard – Q&A ve Poll gibi özelliklerin çalışmadığına dair bildirimler geldi.

 

Varsayılan olarak Lync veya Sfb sertifikalarında ki Enhanced Key Usage (EKU) denetim değeri Server Authentication’dır. Mayıs 2017’de çıkan .Net Framework güncellemesi bu kısımda Web Server sertifika template’ini de sorgulamaktadır. Bulamadığı için de sürekli olarak bu hatayı üretmektedir. Sorunun çözümü için iki adet workaround bulunmaktadır. Yeni bir sertifika üreterek Enhanced Key Usage (EKU)’e Web Server template’i eklenebilir veya Register yardımıyla Web konferans servisi için bu kontrol devre dışı bırakılabilir.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4023993/ls-data-mcu-events-41025-and-41026-are-constantly-generated-after-you

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapat