Geçtiğimiz günler de yaşamış olduğum problemlerden birinin çözümünü paylaşmak istiyorum. Tek site’lı SCCM yapımız da iki adet sunucu bulunmaktadır. Primary Site Server Elazığ lokasyonunda yer alırken, Genel Müdürlük Istanbul tarafında Site System Server olarak Distribution Point sunucusu bulunmaktadır. Uygulama ve işletim sistemlerini kullanıcıların bulunduğu lokasyona göre dağıtıyoruz. Istanbul’da Distribution Point olarak kullanılan sunucu üzerine WSUS kurulumunu yaparak SCCM ile entegrasyonunu sağladım. Yaptığım kontrollerde sunucu da sürekli olarak WSUS Pool’u Crash oluyor.

1

Event Viewer’ı kontrol ettiğinizde WAS Error Event ID 5002 göreceksinizdir.

was_error

Problem ile ilgili aslında detaylandırılması gereken çok nokta var, ben kısa çözümden bahsedeyim 🙂 WSUS Pool’un gelişmiş seçeneklerinden Private Memory Limit‘i arttırarak bu sorunu çözebilirsiniz.

2016-11-28_18-47-28

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapat