EMC Unity, Dell EMC’nin mid-range storage ürün ailesinden biridir. EMC VNX ve VNXe’den sonra gelmektedir. Desteklediği donanımsal özellikler değişkinliğine göre Unity 300/300F’den başlayıp, 650F’e kadar farklı sistem konfigürasyonları mevcuttur. Örneğin Unity 300F – 48 GB Ram iken, Unity 650F 512 GB Ram kapasitesine sahip. Sonunda F bulunduran modeller All-Flush (SSD) iken, F olmayanlar Hybrid (SSD+HDD)disklere sahiptir.

Her yazılım ve donanım da olduguğu gibi, EMC Unity içerisinde yer alan disklerin de firmware güncellemelerinin yapılması gerekiyor. Güncelleme yapacagımız unity içerisinde hybrid (SSD-SAS-NL SAS) diskler bulunmaktadır. Güncel Firmware EMC Support’da temin edilebilir. Firmware’ler EQP9, PC13, NAM4, TN0F, S128, vs… gibi kod isimlerine sahiptir.

Güncelleme öncesi Health Checks yaparak sistemin durumu ile ilgili rapor alabilirsiniz.

Bu aşamada download ettiğiniz ve EMC Support ile görüşerek sisteminiz için doğruladıgınız güncelleme paketini gösteriyorsunuz.

Diskler üzerinde ki yogunluk durumuna göre yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. RAID ve Çift disk kontroller oldugu için kesintisiz olarak işlem yapılıyor.

 

Close