ESRS, EMC’nin Güvenli Uzaktan Hizmeti’dir. EMC donanımlarınızın EMC tarafından uzaktan, güvenli bir şekilde izlenmesidir. En basit anlamıyla, EMC Müşteri Hizmetleri ile EMC ürün ve çözümleri arasında iki yönlü olarak gerçekleştirilen uzaktan bağlantıdır. Linux Virtual Appliance olarak konumlandırılır. Temel avantajı, olası sorunların önceden tespit edilerek proaktif müşteri hizmeti sağlanmasıdır. Bu hizmeti kullanabilmeniz için ek bir lisansa ihtiyacınız bulunmamaktadır. Donanımlarınızın garantilerinin veya destek paketlerinin olması yeterlidir. Özetle, kendi izleme sistemlerinize ek olarak sizin yerinize 7/24 izleme, uzaktan problem çözümü, arıza kaydı ve arızalı donanım tespiti yapılmaktadır. EMC ESRS ile Unity ve DataDomain gibi donanımlarımızı izlemekteyiz.

ESRS kurulumunu farklı bir makalede anlatıyor olurum. Bu makalede, ESRS upgrade’ini gerçekleştireceğiz. En az 3, en fazla 6 aylık periyotlarda EMC tarafından güncellemeler yayınlanmaktadır. ESRS bu tarafta en kolay upgrade edilenlerden bir tanesi. ESRS’de oturum açtığınız zaman karşınıza gelen Dashboard’da yayınlanan güncellemeleri görebilirsiniz.

View Update’e tıkladığınız zaman şu anda çalıştığınız sürüm ve en son yayınlanan sürüm bilgilerini görebiliyorsunuz.

Download işlemi bittikten sonra, Release Notes linkine tıklayarak güncellemenin içeriğini görebilirsiniz. Apply ile süreci başlatabilirsiniz, 15 – 20 dakika sürecektir.

Güncelleme işleminden sonra Service Status bölümünden servislerin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için, https://www.emc.com/collateral/software/data-sheet/h1948-secure-remote-supp-gateway-ds.pdf

Close