Avamar, sanal makinanın backup işlemini gerçekleştirebilmek için Vcenter’dan snapshot almasını ister. Yedekleme tamamlandıktan sonra Avamar bu snapshot’ın silinmesi için başka bir istek gönderir ve snaphot kaldırıldığı onaylayan Vcenter cevabını bekler ve ardından backup başarıyla tamamlanır. Tamamen Vcenter sorumluluğunda olan bu süreç içerisinde bazen ve bazı nedenlerden dolayı  vm’in bulunduğu datastore içerisinde atık/artık diyebileceğimiz snaphsot dosyaları bırakır. Backup işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için bu tür dosyaların silinmiş olması gerekiyor. Vmware snapshotlarına 3th party herhangi bir uygulamanın müdahale etmesine izin vermiyor. Bu işlemi Vcenter’ın yapması gerekmektedir.

Avamarın kontrolu dışında gerçekleşen bu durumu düzeltmek için aşağıdaki komutları ilgili VM için çalıştırabilirsiniz. İşlemi için Avamar’a ssh bağlantısı yapmanız gerekiyor.

java -jar proxycp.jar –listsnapshots –cleanup –vm <vmname>
java -jar proxycp.jar –listproxydisk –cleanup –vm <vmname>

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapat