Avamar software update yapmadan önce var olan servis ve hizmet paketlerinin kontrolü için proactive healthcheck perl scriptini kullanabilirsiniz. Update işleminden bagımsız olarak çalıştırarak, sistemin durumu ve gözden geçirmek isteyeceğiniz ortak sorunların tespiti için kontrol gerçekleştirilebilir. 

Geçtiğimiz günlerde avamar güncellemesi yapmadan önce çalıştırdığımız perl script. File Permission ile ilgili bir hata verdi. 

lib/mcserver.xml dosyasının yetkileri ile ilgili verilen mesaj aslında bir guvenlik seçeneğidir. Ilgili dosyaya tüm kullanıcılar tarafından düzenleme yetkisi verilmiş, chmod 777. Bu durum avamar ile ilgili hayati derecede önemli olan mcserver.xml dosyasının güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bu sebeple var olan iznin sadece dosya owner’ı tarafından düzenlenebileceği şekilde ayarlamak gerekiyor, chmod 774.

İşlem sonrası tekrar proactive health perl script’i çalıştırıp durumu kontrol edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapat